Za nami 10. jubileuszowy Rajd Nadwiślański

Foto: UM Puławy,

Rajd Nadwiślański po raz kolejny zawitał do Puław, przyciągając miłośników sportów motorowych oraz mieszkańców, którzy mogli z bliska obserwować widowiskowe przejazdy rajdowych załóg.

Tegoroczna edycja wydarzenia była szczególna, ponieważ oficjalny start rajdu odbył się w centrum miasta, a kierowcy rywalizowali na dwóch miejskich odcinkach specjalnych poprowadzonych ulicami Centralną i Piłsudskiego.

Puławski etap rajdu rozegrano w piątek, 29 maja. Wydarzenie rozpoczęła ceremonia startu, po której zawodnicy wyruszyli na trasę pierwszego odcinka specjalnego w Puławach. Następnie rywalizacja przeniosła się do Kurowa, a wieczorem załogi ponownie pojawiły się w centrum Puław, dostarczając kibicom wielu emocji i sportowych wrażeń. Program dnia uzupełnił drugi przejazd odcinka specjalnego w Kurowie.

Rajd Nadwiślański był w tym roku 2. Rundą KIQ Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwszy etap obejmował cztery odcinki specjalne o łącznej długości 39,20 km, a wraz z dojazdami trasa dnia liczyła 129,50 km.

Cała trasa Rajdu Nadwiślańskiego w sezonie 2026 liczyła blisko 450 kilometrów, w tym ponad 112 kilometrów odcinków specjalnych. Po piątkowych przejazdach w Puławach i Kurowie rywalizacja była kontynuowana kolejnego dnia na trasach w okolicach Garbowa i Urzędowa. Zakończenie rajdu odbyło się 30 maja przed zamkiem w Lublinie.

Dodaj galerie obrazów