Wystartowała Rowerowa Stolica Polski 2026
1 czerwca rozpoczęliśmy tegoroczną rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Po ubiegłorocznym zwycięstwie ruszamy z ogromną motywacją, ale przede wszystkim z przekonaniem, że każdy kilometr ma znaczenie!
Na Placu im. F. Chopina, jak co roku, zebrała się grupa rowerzystów, która godzinnym przejazdem przez miasto, wspólnie zainaugurowała tegoroczną edycję. Jak zawsze, na uczestników czekały pamiątkowe koszulki, a dodatkowo organizatorzy przewidzieli dodatkowe upominki w trakcie rywalizacji dla najbardziej aktywnych rowerzystów.
Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt i rywalizacja zainicjowana przez Miasto Bydgoszcz, promująca zdrowy styl życia oraz turystykę. Uczestnicy kręcą kilometry dla swoich miast za pomocą darmowej aplikacji mobilnej „Aktywne Miasta”.
Wszystkie informacje na temat aktualnych działań związanych z trwającą edycją, można znaleźć na stronie i profilach MOSiR w Puławach oraz facebookowej grupie Puławy - Rowerowa Stolica Polski.